Jak wybrać pierwszy pojazd elektryczny?

Wybór pojazdu elektrycznego może stanowić nie lada wyzwanie. Na co warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o pierwszym elektryku?

Spieszymy z pomocą!

Na początku musimy określić sobie jak będziemy korzystać z pojazdu – czy ma być to nasz podstawowy środek lokomocji, którym będziemy podróżować dzień w dzień, czy ma być to sprzęt na okazjonalne podróże za miasto. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować na jakim zasięgu na jednym ładowaniu nam zależy oraz na cechach baterii.

Kolejnym kryterium są posiadane przez nas uprawnienia, a co za tym idzie prędkość maksymalna pojazdu. W chwili obecnej mamy w ofercie pojazdy które nie wymagają żadnych dodatkowych uprawnień oraz dokumentów (hulajnogi elektryczne), skutery wymagające posiadania dowodu osobistego lub ukończonych 14 lat oraz uprawnień kategorii AM, które osiągają maksymalną prędkość 45 km/h, oraz motocykl elektryczny który wymaga prawa jazdy kategorii B od minimum 3 lat lub uprawnień kategorii A1.

Ważnym aspektem jest również serwis pojazdu elektrycznego – często o nim zapominamy, jednak w przypadku awarii jest to bardzo istotne. Brak serwisu może skutkować tym, że jedynym rozwiązaniem będzie samodzielne ściąganie części na własną rękę z Azji. Dlatego warto zawsze zwrócić uwagę na gwarancję jaką oferuje producent naszego pojazdu oraz na siatkę serwisów, abyśmy mieli gdzie się zwrócić po pomoc w przypadku gdy będziemy chcieli dokonać przeglądu lub naprawy w naszym pojeździe. W przypadku pojazdów kupionych u nas możecie być pewni, że otrzymacie wsparcie gdy przyjdzie czas przeglądu czy naprawy pojazdu.

Wisienką na torcie przy wyborze naszego pierwszego elektrycznego pojazdu jest jego dodatkowe wyposażenie. Producenci oferują w swoich pojazdach mnóstwo funkcji, od najbardziej podstawowego wyposażenia jakim są alarmy i tempomaty po systemy multimedialne, które pozwalają nam sparować telefon z pojazdem i odbierać z poziomu pojazdu powiadomienia o połączeniach czy śledzić parametry naszego pojazdu i jego lokalizację. Jest w czym wybierać, jednak nie traktujmy dodatków jako główny czynnik decydujący o wyborze pojazdu, ponieważ istotniejsze są właściwości jezdne pojazdu. Ma on nam dawać przede wszystkim przyjemność z jazdy.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom rozjaśniliśmy nieco temat elektromobilności i możliwości które oferuje. Ważne jest, aby wybrać dla siebie pojazd, który będzie spełniał nasze oczekiwania – czasem lepiej wydać dwa lub trzy tysiące złotych więcej, ale mieć pewność, że pojazd który kupujemy będzie odpowiedniej jakości, oferuje odpowiedni dla nas zasięg oraz moc, a gwarancja którą objęty jest pojazd da nam komfort psychiczny w przypadku gdy trzeba będzie dokonać niezbędnych napraw. Zawsze możecie również skorzystać z porad naszych ekspertów – jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w Warszawie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 39 przy lotnisku Okęcie.

Serdecznie zapraszamy!