Pojazdy elektryczne – dlaczego warto?

Wiele osób podchodzi do kwestii e-mobilności z dużą dozą ostrożności – wiele razy słuchaliśmy obaw związanych z zasięgami tych urządzeń lub ich niezawodnością. Dlatego przedstawimy Wam korzyści wynikające z korzystania pojazdów elektrycznych w dzisiejszych czasach.

W ofercie e-Jack’s znajdziecie między innymi skutery elektryczne o mocy będącej odpowiednikiem skuterów spalinowych z silnikiem 50 cm3. Są to pojazdy, które pozwalają na osiągnięcie maksymalnej prędkości 45 km/h. Co za tym idzie – jest to doskonały pojazd dla osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę z jednośladami. Według polskiego prawa, aby jeździć takim pojazdem po drogach wystarczy dowód osobisty – nie musicie zapisywać się na kursy czy zdawać żadnych egzaminów , a co za tym idzie – ponosić dodatkowych kosztów. Również młodsi adepci jednośladów mają możliwość jeżdżenia na takich skuterach – w tym wypadku wymagane będą ukończone 14 lat oraz uprawnienia kategorii AM. Kolejnym krokiem może być przesiadka na pełnowymiarowy motocykl, a wtedy umiejętności nabyte podczas jazdy na skuterze na pewno okażą się przydatne.

Kolejny bardzo istotny aspekt pojazdów elektrycznych to ich awaryjność. Niezaprzeczalnym urokiem pojazdów elektrycznych jest fakt, że są one praktycznie bezobsługowe –musimy jedynie pamiętać o regularnej kontroli stanu hamulców oraz płynu hamulcowego oraz o aktualnych badaniach technicznych. Jeżeli trafiają się jakieś usterki – najczęściej wynikają one na przykład z przewrócenia takiego skutera, a jedyne co trzeba zrobić to wymienić uszkodzony element. Skutery elektryczne zakupione w e-Jack’s objęte są gwarancją producenta, a więc wystarczy skontaktować się z nami, a my zadbamy o to aby przywrócić
Twój pojazd do dawnej świetności
.

Ostatnim, ale równie ważnym tematem Waszych zapytań jest zasięg takich pojazdów.

Nie oszukujmy się – konieczność ładowania takiego skutera po ok. 60- 80 km jazdy może trochę odstraszać. Jednak musimy również pamiętać jakie jest przeznaczenie takich skuterów – mają to być pojazdy, które ułatwiają przemieszczanie się w aglomeracjach miejskich. E-pojazdy są niewielkie, zwrotne, posiadają bardzo dynamiczne przyspieszenie – wszystko po to, abyśmy mogli się szybko przemieszczać z punktu A do punktu B. Przykładowo – mieszkacie w Warszawie i chcielibyście szybko dojeżdżać do pracy, do której macie ok. 15 km. Możecie jechać komunikacją miejską, która jest zawsze zatłoczona. Macie również możliwość pojechać samochodem, ale zawsze macie problem z miejscem parkingowym, dodatkowo samochód należy zatankować.
No i te powroty w godzinach szczytu…

Alternatywą może być taki właśnie skuter elektrycznyprzeciśniecie się nim przez korki, zaparkujecie w dogodnym dla Was miejscu i nie będziecie musieli się martwić o tankowanie – po powrocie do domu wyjmiecie akumulator ze skutera, weźmiecie ze sobą i naładujecie go w maksymalnie 6 godzin. Koszt przejechania 100 kilometrów na takim skuterze to równowartość około 2 zł energii elektrycznej. Czysta oszczędność!

Mamy nadzieję że te kilka informacji wyjaśniło Wam jakie korzyści wynikają z korzystania z pojazdów elektrycznych. Zawsze możecie odwiedzić nasz salon przy ul. Komitetu Obrony Robotników 39 w Warszawie i wypróbować nasze pojazdy na miejscu – zapewniamy, że będzie to niezapomniane przeżycie ????

Serdecznie zapraszamy!