Pojedynek na prostej – Tesla Model Y Performance vs rower elektryczny Sur Ron

Elektryczny rower Sur Ron jest prawdopodobnie najlepiej sprzedającym się lekkim pojazdem elektrycznym w USA. Jako punkt odniesienia dla niedrogich motocykli elektrycznych, był wcześniej gwiazdą wielu pojedynków. Dzisiaj pokażemy Wam jeden z ciekawszych pojedynków:  Sur Ron kontra Tesla Model Y Performance.

Wraz z coraz większą liczbą modeli Model Y na drogach, ilość treści generowanych przez użytkowników również rośnie.

A ze względu na kultowy status ulubionego motocykla elektrycznego Sur Ron, kwestią czasu było zanim dwa popularne pojazdy elektryczne staną naprzeciw siebie.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z tego pojedynku, zaczyna się w 8:38

Zwycięzca tego pojedynku jest oczywisty od początku. Silnik Sur Ron‘a o mocy 6 kW jest z pewnością mocny. Jednak ten mały, chłodzony powietrzem silnik nie może się równać z 450 kW dostarczanym przez Teslę Model Y Performance.

Jak widać w pojedynku przeprowadzonym na kanale Driven by Jordan na YouTube, wyścig dobiegł końca prawie przed jego rozpoczęciem, kiedy Model Y zręcznie pokonał Sur Rona.

Imponujące jest to, że Sur Ron wydaje się dotrzymywać kroku modelowi Y przez pierwsze 20 metrów. A moc i moment obrotowy roweru są wyraźnie widoczne, gdy rowerzysta musi wychylić się daleko w przód nad kierownicą, aby utrzymać przednie koło na ziemi.

Nie popieramy takich wyścigów na publicznych drogach oraz bez koniecznych zabezpieczeń, jednak nie co dzień mamy okazję zobaczyć takie porównanie mocy.