BMW Definition CE 04 – nowy koncept niemieckiego producenta

Bawarski producent samochodów i motocykli, podczas wydarzenia #NEXTGen 2020 zaprezentował BMW Definition CE 04, czyli koncept elektrycznego skutera. Warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z wersją prawie produkcyjną i trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę futurystycznie. Skuter Definition CE 04 ma zrywać z klasycznym wyglądem takich pojazdów -swoją stylistyką wpisywałby sie doskonale do świata przedstawionego w grze Cyberpunk 2077.

Jego twórcy podkreślają, że ich celem było zerwanie z tradycyjnymi kształtami dużego skutera 
i stworzenie czegoś wyjątkowego. Na pewno BMW Definition CE 04 wyróżnia się
na tle innych jednośladów.
BMW Definition CE 04 to kolejny po C evolution elektryczny skuter w gamie pojazdów bawarskiego producenta. Cała gama elektrycznych pojazdów BMW ma liczyć 11 modeli.
Jak tłumaczą przedstawiciele BMW – w przypadku jazdy po mieście elektryczny napęd
ma najwięcej sensu
. Pokonywane średnie dystanse są na tyle niewielkie, że akumulatory powinny pozwolić na odbycie przynajmniej 10 typowych miejskich przejazdów. Do tego jazda w takich warunkach oznacza ciągłe ruszanie i przyspieszanie, a w tym napęd elektryczny
jest najbardziej wydajny.
 Niemcy zapewniają jeszcze, że nie zapomniano o praktyczności skutera, wobec tego możemy liczyć na przestrzeń bagażową. Może być on wykorzystywany zarówno przez indywidualnych użytkowników, jak i także firmy –
np. jako środek transportu do zamówionego jedzenia.

 

Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu płaskich akumulatorów pod podłogą 
BMW Definition CE 04 ma nisko rozłożony środek ciężkości, przez co ma być bardziej zwinny
i komfortowy w miejskiej dźungli. Sam silnik umieszczono przy tylnym kole, którego zawieszenie składa się z pojedynczego wahacza.

Na pokładzie nie zabrakło rozwiązań skierowanych dla współczesnego kierowcy.
Mamy więc funkcję łączności ze smartfonem czy czytelny, mający aż 10,25 cala wyświetlacz, służący do przekazywania najważniejszych danych.

Wraz ze skuterem Definition CE 04 zaprezentowano futurystyczną kurtkę o pasującym designie, pokazującą możliwości nowoczesnych technologii.
Posiada ona na plecach pasy świetlne, które można włączać naciskając na przedramię kurtki. W ten sposób można być lepiej widocznym na drodze.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących cennika skutera, jednak możemy być niemal pewni,
że tanio nie będzie. Jednak pod względem designu i jakości wykonania nie będzie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń.
A jak Wam się podoba nowa propozycja z Niemiec?