Honda buduje elektryczny motocykl!

Rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie rozszerza się, a co za tym idzie każdy chce mieć swój udział w rynku, który daje nowe możliwości.
Honda, która w swojej gamie motocykli nie posiada jeszcze pojazdu elektrycznego  niedawno opatentowała ukończony design motocykla elektrycznego.
Bazuje on na konstrukcji CB125R.

Jak widać na załączonej grafice, motocykl będzie nakedem o retro stylistyce. Co ciekawe, większość komponentów zapożyczonych zostanie od wersji spalinowej motocykla. Co za tym idzie koszta produkcji będą niższe, a w efekcie motocykl może szybciej trafić do sprzedaży i powinien być atrakcyjny cenowo.

Bazowa CB125R oferuje moc na poziomie 13 koni mechanicznych i rozpędza się do około 130 km/h. Bezpiecznie można założyć, że elektryczny odpowiednik będzie  oferował podobne osiągi, jednak będzie posiadał lepsze przyspieszenie.

Nie znamy jeszcze nazwy nowego dziecka Hondy,ponieważ oficjalnie nie potwierdzono jego istnienia, jednak wszystko wskazuje na to, że kolejny wiodący producent eksperymentuje z e-mobilnością, co nas bardzo cieszy!

Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat? Czy w przyszłości pojazdy elektryczne staną się integralną częścią oferty wiodących producentów?