Huck Cycles rusza na podbój Europy

Huck Cycles jest małą firmą pochodzącą z Północnej Karoliny zajmującą się produkcją rowerów i skuterów elektrycznych. Powstała ona w 2019 roku i zaczynała swoją produkcję tworząc
około 10 sztuk miesięcznie.
Całość produkcji odbywa się w jednym miejscu, poczynając od spawania ramy, dzięki czemu mamy do czynienia z produktem w pełni amerykańskim.
Skutery przez nich tworzone łączyły oldschoolowy klimat z nowoczesnymi technologiami.
Pomimo niewielkiej produkcji mieli szeroką gamę modeli i opcji, od rowerów elektrycznych
o mocach od 750 W do 3000 W oraz motorowerów elektrycznych
o prędkości maksymalnej 97 km/h.

Firma bardzo szubko urosła i z dwuosobowej działalności rozrosło się do ponad 10 pracowników
i wciąż rośnie. Liczba produkowanych przez nich pojazdów wzrosła do 50 sztuk miesięcznie.
Do tej pory wyprodukowano kilkaset sztuk rowerów i skuterów elektrycznych do klientów w USA i Kanadzie. Część z ich pojazdów trafiła również w inne zakątki świata,
takie jak Europa i Korea Południowa.
Dzięki ogromnym możliwościom customizacji pojazdów oraz doświadczeniu pracowników Huck Cycles nie ma na świecie dwóch identycznych modeli ich pojazdów.
Dzięki swojemu dynamicznemu rozwojowi wprowadzono do produkcji nowe opcje akumulatorów, które jak twierdzą są największymi dostępnymi akumulatorami w skuterach na świecie.
Bateria posiada porównywalne gabaryty jak podstawowy akumulator
w motocyklu elektrycznym Zero FX.
Obecnie firma z USA przygotowuje się do wydania dwóch nowych modeli – Huck Rhino i Huck Fury.
Huck Rhino zadebiutuje jako elektryczny rower roboczy z dwoma silnikami
i napędem na oba koła
.

.

Według planów firmy Huck Fury będzie motocyklem elektrycznym średniej wielkości w stylu vintage o mocy 5000 W i prędkości maksymalnej 105 km/h, z centralnie zamontowanym silnikiem i napędem pasowym. Fury powinien trafić na rynek wiosną 2021 roku.
Od 2021 Huck planuje również oferować w swoich pojazdach nowy wyświetlacz z pełniejszymi danymi pojazdu oraz łącznością Bluetooth.
2021 jest również rokiem, w którym Huck Cycles ruszyć z oficjalną sprzedażą na terenie Europy. Trzymamy kciuki za amerykańskiego producenta i będziemy obserwować jego poczynania!