Royal Enfield rozpocznie produkcję motocykli elektrycznych

Marka Royal Enfield jest jedną z najdłużej istniejących marek motocyklowych na świecie. Przez ostatnie lata indyjska firma dokonała ogromnego postępu, czego dowodem może być blisko milion sprzedanych motocykli w 2019 roku.

Ostatnio CEO firmy, Vinod Dasari ogłosił, że firma zajmie się również produkcją elektrycznych motocykli w średnim pułapie cenowym. Vinod wyjaśnił decyzję w następujący sposób:

“Nie chodzi o to, czy elektryczne motocykle się pojawią, czy nie. Jest to wyłącznie kwestia czasu. Zrobiliśmy kilka prototypów, przyjrzeliśmy się kilku segmentom i w najbliższej przyszłości dodamy je do naszej gamy.”

Jest to bardzo ciekawa decyzja, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że firma do tej pory zajmowała się produkcją małych i niedrogich motocykli. Ze względu na fakt, że pojazdy elektryczne
są droższe od benzynowych
, większość producentów decyduje się na jedno z dwóch rozwiązań: produkcję motocykli o dużej mocy, których cena usprawiedliwia wykonanie premium oraz doskonałe osiągi lub produkcję pojazdów tanich, w których można obniżać koszta poprzez zastosowanie słabszych silników. Royal Enfield może stworzyć na rynku nowy segment,
który wyważy ze sobą moc i osiągi motocykla wraz z jego ceną.